Resultater fra L-kuldet


 
Senjas L. Zeibas
 Jan Andreasen
 
 2007:

 1.pr.ungdomsklasse, FJD

 1.pr.ungdomsklasse, ESK´s hovedprøve

 2.pr. Åben klasse, FJD

 

 2008:

 1. pr. og pokal åben klasse, FJD

 1. pr. åben klasse, DJ

 2. pr. åben klasse, DGS hovedprøve

 VG Udstilling, ESK 

 

 2009:

 6. vinder DKKs forårsvinderklasse

 1. vinder ESKs efterårsvinderklasse 

 2. vinder DKKs efterårsvinderklasse, Vildbjerg

 4. vinder m/HP  Danmarks Mesterskabet

 1. pr. DKK´s brugsklasse

 Dansk Jagt Champion

 

 2010:

 5. vinder DKKs forårsvinderklasse

 2. vinder ESK´s vinderklasse, Hoved Prøven

 

 2011:

 Det Danske hold, med Zeibas, vandt Nordisk Match
 Næst bedste hund på Nordisk Match

 

 2012:

 2. vinder m/HP FJDs efterårsvinderklasse, Bramming

 4. vinder ESKs efterårsvinderklasse, Tinglev

 3. vinder ESKs forårsvinderklasse, Herning 

 1. vinder ESKs forårsvinderklasse, Herning

 

 2013:
 
Sølv medaljer til det Danske hold, Middelhavs Cup Croatien
 
1 Exelent Cacit Cac, 2. bedste hund individuelt, Middelhavs Cup Croatien
 2. vinder FJD´s efterårsvinderklasse, Bramming
 
4. vinder m/CK SESK´s efterårsvinderklasse

 1. vinder m/HP ESKs Hovedprøve, Fyn

 

 2014:
 
3. vinder ESK´s hovedprøve

 2. vinder m/ Res. Cacit, forårsvinderklasse, Sverige

 


 
Senjas L. Saxo
 Øystein Grandorf

 

 2006:

 1. pr.ungdomsklasse, DJ

 1. pr.ungdomsklasse, FJD

 

 2007:

 1. pr.ungdomsklasse, FJD

 1. pr.ungdomsklasse, ESK´s hovedprøve

 1. pr. åben klasse, DJ

 1. vinder Dansk Jagthunde Derby

 

 2008:

 2. pr. åben klasse, FJD

 1. pr. åben klasse, DJ

 1. pr. DKK´s brugsklasse

 1. pr. DKK´s brugsklasse

 2. vinder, DJ´s efterårsvinder klasse 

 Dansk Jagt Champion

 3. vinder Danmarks Mesterskabet

 

 2009:

 1. vinder, DJs efterårsvinderklasse, Sjælland

 6. vinder Danmarks Mesterskabet

 


 
Senjas L. Sally
 Flemming Østergård


 
2006:

 1.pr. 1.v. Udstilling, FJD

 

 2007:

 1. pr. ungdomsklasse, ESK´s hovedprøve

 2. pr. Udstilling, ESK

 

 2008:

 1. pr. åben Klasse, DJ

 1. pr. åben Klasse, DJ

 3. vinder m/HP, DKK´s forårsvinderklasse

 1. pr. DKK´s brugsklasse

 Exelent, 2.v. Udstilling, FJD

 

 2009:

 1.pr. DKKs brugsklasse, bedste Engelske Setter

 3. vinder DKKs efterårsvinderklasse, Vildbjerg 

 Dansk Jagt Champion

 

 2010: 

 Exelent, 1. v. BIR, Udstilling, ESK

 Exelent, 3. v. BTK 2, Udstilling, Frijsenborg

 

 2011: 

 4. vinder, DKKs forårsvinderklasse

 5. vinder, ESKs Hovedprøve

 6. vinder, DJ´s efterårsvinderklasse, Hejnsvig

 

 2013: 

 1. vinder, DJ's efterårsvinderklasse

 


 Sen
jas Lord Nelson

 Hans Jørgen Mogensen

 

 2007:

 1. pr. ungdomsklasse, FJD

 2. pr. åben klasse, DJ

 1. pr. ungdomsklasse, ESK´s hovedprøve

 5. vinder UKK ESK´S hovedprøve

 3. pr. åben klasse, DJ

 


 S
enjas L. Tiana

 Per Olsson


 2008:

 1.pr. åben klasse, DJ

 2.pr. DKK´s brugsklasse

 6. vinder ESK´s efterårsvinderklasse

 

 2010:

 1. vinder DKKs forårsvinderklasse

 

 2011:

 4. vinder, DKKs forårsvinderklasse


 
 Sen
jas L. Passo

 Erling Clausen


 
2007:

 1. pr. ungdomsklasse, ESK´s Hovedprøve

 1. pr. ungdomsklasse, Dansk Jagthunde Derby

 2008:

 2.pr. DKK´s brugsklasse

 

 2009:

 2.pr. FJD Åben klasse

 1.pr. DJ Åben Klasse

 1.pr. DJ Åben Klasse

 1.pr. DKK Brugsklasse, Bedste Engelske Setter og prøvens bedste hund

 


 Senjas Lulu

 Joakim Skovgård Larsen


 2007:

 1. pr. ungdomsklasse, Dansk Jagthunde Derby

 5. vinder Dansk Jagthunde Derby



 Senjas L. Figo

 Lars Nielsen


 2007:

 1.pr.ungdomsklasse, FJD



Senjas Liv

Line Clausen


 2006:

 1.pr. 1.v. Udstilling, FJD


 

RETUR MENU