Resultater fra Kennel Senja 2013
  Arkiv 2015 Arkiv 2014 Arkiv 2012 Arkiv 2011 Arkiv 2010 Arkiv 2009 Arkiv 2008 Arkiv 2007 Arkiv 2006

  Arkiv 2005 Arkiv 2004


 Senjas L. Sally
:
 
 Flemming Østergaard
 
 1. vinder, DJ´s efterårsvinderklasse, Hejnsvig
 
 Senjas L. Zeibas
:
 
 Jan Andreasen 

 
 Sølv medalje til det Danske Hold, Middelhavs Cup, Croatien
 1 Exelent Cacit Cac, 2. bedste hund individuelt, Middelhavs Cup, Croatien
 2. vinder, FJD´s efterårsvinderklasse, Bramming
 4. vinder m/CK, SSK´s efterårsvinderklasse
 1. vinder m/HP, ESK´s Hovedprøve

 Senjas Nitte: 
 Aksel Nielsen


 
4. vinder DJ´s efterårsvinderklasse, Hejnsvig

 Senjas Opus: 
 Erling Clausen

 

 1. vinder Hubertusprøve ESK/DGSK, Brøns

 4. vinder m/HP, DKK´s Mesterskabsprøve
 2. vinder m/HP, ESK´s Hovedprøve
 1.pr. åben klasse, ESK´s Hovedprøve

 


 Senjas HKH Pingo:

 Tage Skov

 2. vinder, DKK´s efterårsvinderklasse, Herning
 2.pr. brugsprøve, DKK Bramming


 Senjas Q. Winston:

 Erik Esmann

 1.pr. brugprøve, DKK Bramming
 1.pr. åben klasse, DJ Kolding


 Senjas Quail:

 Patrick Eggers

 EXCL, 3. vinder, brugklasse, udstilling ESK Herning
 VG, brugsklasse, udstilling FJD Vissenbjerg
 1.pr. åben klasse, DJ Kolding

 Senjas Ronja:

 Erling Clausen

 1. pr. ungdomsklasse og bedste tæve i ungdomsklasse, ESK´s Hovedprøve 
 1.pr. ungdomsklasse, DJ Bramming 
 1.pr. ungdomsklasse, FJD Bramming

 Senjas R. Ozzy:

 Poul Aagaard Sørensen
 
 2.pr. åben klasse, FJD Nordjylland
 1.pr. åben klasse,DJ Skive
 Bestået apportering
 1.pr. og bedste hund i ungdomsklasse, ESK´s Hovedprøve
 1.pr. ungdomsklasse, DJ Skive
 1.pr. ungdomsklasse, DPK´s Hovedprøve
 1.pr. ungdomsklasse, FJD Midtjyske

 Senjas R. Messi:

 Jan Andreasen
 Bestået apportering + pokal
 2.pr. ungdomsklasse, DPK´s Hovedprøve

 Senjas Sheeba:

 Erling Clausen
 1.pr. + pokal ungdomsklasse, SSK
 Bestået apportering
 Excl. 1. vinder junior klasse, udstilling FJD Vissenbjerg 

 Senjas Pink Star:

 Line Clausen
 Bestået apportering
 VG. 3. vinder junior klasse, udstilling FJD Vissenbjerg 

 Senjas Saiko:

 Søren Mulvad
 1.pr. m/HP åben klasse, Sverige
 1.pr. m/HP ungdomsklasse, Sverige

 Martallens Iasy:

 Erling Clausen
 
 6. vinder Danmarks Mesterskabet
 International Brugschampion
 1. vinder m/Cacit, DJ´s efterårsvinderklasse, Gørlev
 3. vinder m/CK SSK´s efterårsvinderklasse
 5. vinder ESK´s efterårsvinderrklasse, Bramming
 2. vinder Hubertusprøve, ESK/DGSK Brøns

RETUR MENU