Resultater fra Kennel Senja 2010
Arkiv 2015 Arkiv 2014 Arkiv 2013 Arkiv 2012 Arkiv 2011 Arkiv 2009 Arkiv 2008 Arkiv 2007 Arkiv 2006
Arkiv 2005
Arkiv 2004


 Senjas Mister Icemann:

 
Paul Anton Hermo


 1. vinder m/CK, Vest Finnmark Fuglehundeklubs Sennalandet

 3.pr. Åben Klasse, Ofoten Fuglehundklub Altevan



 Senjas Ilex
:
 
 Ulrik Nielsen

 
2. vinder DKKs efterårsvinderklasse, Vestsjælland

 


 Senjas L. Sally:

 Flemming Østergård


 Exelent, 1. vinder, BIR, Cert, Udstilling brugs klasse, ESK Herning

 Exelent, 3. vinder, BTK 2, udstilling brugs klasse, Fijsenborg

 

 
 Senjas L. Zeibas
:
 
 Jan Andreasen 

 

 5. vinder, DKKs forårsvinderklasse, Bramming

 2. vinder, ESK´s vinderklasse, Hoved Prøven

 


 Senjas L. Tianna:
 
 Per Olsson


 1. vinder DKKs forårsvinderklasse, Hornsherred

 


 Senjas M. Chester:

 Kent Larsen


 2. pr. Åben klasse, DJ Skive

 1.pr. Brugsklasse, Vildbjerg

 6. vinder ESKs efterårsvinderklasse

 


 Senjas M. Grevinde Sus
:

 Asger Stein


1.pr. åbenklasse ESKs Hovedprøve,
Prøvens bedste åbenklasse hund

 


 Senjas M. Zepp:
 Benny Person
 


 1. vinder m/Cacit, SISKs jubilæumsprøve, Trolleljungby 

 2. vinder, SSK´s fuglehundeklubs efterårsvinderklasse, Lödesborg


 Senjas Nitte: 
 Aksel Nielsen


 1.pr. ungdomsklasse, DJ Løgumkloster

 1.pr. ungdomsklasse, ESK´s Hoved Prøve

 2. vinder UKK på ESK´s Hoved Prøve


 Senjas Nice:
 Erling Clausen



 
1.pr. ungdomsklasse, Pointer Klubbens Hovedprøve

 1.pr. ungdomsklasse, DJ Løgumkloster

 1.pr. ungdomsklasse, ESK´s Hoved Prøve (Stefan Clausen)

 2. vinder Dansk Jagthunde Derby

 1.pr. åben klasse, DJ, Esbjerg

 Vey Good, 1. vinder, udstilling åben klasse, Frijsenborg


 Senjas Ofir: 
 Jan Marinussen


 1.pr.
ungdomsklasse, DJ Vordingborg

 2.pr. Åben Klasse, ESK´s Hovedprøve

 1. pr. åben klasse, FJD, Haslev


 Senjas Opus: 
 Morten Bromerholm

 

 1.pr. ungdomsklasse, Pointer Klubbens Hovedprøve

 1.pr. ungdomsklasse, DJ Løgumkloster

 1.pr. ungdomsklasse, DJ Ribe

 1.pr. ungdomsklasse, ESK´s Hoved Prøve + Prøvens bedste unghund

 5. vinder UKK på ESK´s Hoved Prøve

 2.pr. åben klasse, DJ, Esbjerg

 Vey Good, 1. vinder, udstilling åben klasse, Frijsenborg 

 


 Senjas HKH Pingo:

 Tage Skov

 

 
Good, Udstilling juniorklasse, ESK Herning

 

RETUR MENU