Resultater fra Kennel Senja 2009
Arkiv 2015 Arkiv 2014 Arkiv 2013 Arkiv 2012 Arkiv 2011 Arkiv 2010  Arkiv 2008 Arkiv 2007 Arkiv 2006 
Arkiv 2005 Arkiv 2004

 Senjas G. Shjanne:
 
Erling Clausen


 Very Good, 1. vinder, Udstilling, ESK Stoholm

 Shjanne blev dermed Dansk Jagt Champion

 
 Senjas Ilex : 
 Ulrik Nielsen


 4. vinder, DKKs forårsvinderklasse Vildbjerg

 5. vinder ESKs efterårsvinderklasse, Hjallerup

 

 Senjas L. Sally:
 Flemming Østergård


 1.pr. Brugsklasse, DKK Vildbjerg, prøvens bedste Engelske Setter

 3. vinder DKKs efterårsvinderklasse, Vildbjerg

 Sally blev dermed Dansk Jagt Champion

 

 Senjas L. Saxo:
 Øystein Grandorf


 1. vinder DJs efterårsvinderklasse, Sjælland

 6. vinder Danmarks Mesterskabet

 


 Senjas L. Passo
:
 
 Erling Clausen


 2. pr. Åben klasse, FJD Vildbjerg

 1. pr. Åben klasse, DJ Løgumkloster

 1. pr. Åben klasse, DJ Ribe

 1. pr. Brugsklasse, DKK Bramming, bedste Engelske Setter, prøvens bedste hund

 
 Senjas L. Zeibas: 
 Jan Andreasen 


 6. vinder, DKKs forårsvinderklasse, Bramming

 1. vinder ESKs efterårsvinderklasse, Hjallerup

 2. vinder DKKs efterårsvinderklasse, Vildbjerg

 4. vinder m/HP Danmarks Mesterskabet

 1.pr. Brugsklasse, DKK Sønderjylland

 Zeibas blev dermed Dansk Jagt Champion

 

 Senjas M. Chester:
 Kent Larsen


 1. pr. Åben klasse, DJ Thorsø

 1. pr. Åben klasse, ESKs hovedprøve

 Bedste hanhund i Åben klasse ESKs hovedprøve

 3. vinder m/HP, DKK´s forårsvinderklasse, Bramming

 


 Senjas M. Grevinde Sus
:

 Asger Stein


 2. pr. Åben klasse, FJD Sjælland

 2. pr. Åben klasse, DJ Køge



 Senjas M. Zepp:
 Benny Person
 


 Very Good, Udstilling, ESKs hovedprøve

 2. pr. Åben klasse, ESKs hovedprøve

 1. pr. Åben klasse, Gotland


 Senjas Nitte: 
 Aksel Nielsen


 1.pr. ungdomsklasse, DJ Otterup

 1.pr. ungdomsklasse, FJD Svendborg

 2. pr. ungdomsklasse, Svensk Derby



 Senjas Nice:

 Erling Clausen


 1.pr. ungdomsklasse, DJ Otterup


 S
enjas Nakita
 Benny Melin


  1. pr. ungdomsklasse, udstilling, Enköbing

RETUR MENU