Resultater fra Kennel Senja 2008
Arkiv 2015 Arkiv 2014 Arkiv 2013 Arkiv 2012 Arkiv 2011 Arkiv 2010 Arkiv 2009 Arkiv 2007 Arkiv 2006 
Arkiv 2005 Arkiv 2004

 Senjas G. Shjanne:
 
Erling Clausen


 1. vinder ESK
´s efterårsvinderklasse

 4. vinder FJD´s efterårsvinderklasse

 
 Senjas Ilex : 
 Ulrik Nielsen


 2. vinder m/HP. DKK
´s forårsvinderklasse

 1. vinder DKK´s Mesterskabsprøve

 1.pr. DKK´s brugsklasse, Lolland

 1. vinder, efterårsvinderklasse, Tomelilla

 

 Senjas Mister Iceman:
 Paul-Anton Hermo 


 1.pr. Åben klasse, Alta

 Udstilling Tromsø 1. pr., 1.v,1. BHK, BIR, Cercit

 Udstilling Alta 1. pr., 4.v

 

 Senjas L. Sally:
 Flemming Østergård


 1.pr. Åben klasse, DJ Hjallerup

 1.pr. Åben klasse, DJ Bjerre Herred

 3. vinder m/HP. DKK´s forårsvinderklasse

 1.pr. DKK´s brugsklasse, Sindal  

 Ex. 2.v. Udstilling, FJD

 

 Senjas L. Saxo:
 Øystein Grandorf


 2.pr. Åben klasse, FJD Sjælland

 1.pr. Åben klasse, DJ Jægerspris

 1.pr. DKK´s brugsklasse, Reersø

 1.pr. DKK´s brugsklasse, Lolland

 2. vinder DJ´s efterårsvinderklasse

 3. vinder Danmarks mesterskabet

 


 Senjas L. Passo
:
 
 Erling Clausen
 2.pr. DKK´s brugsklasse, Lolland

 Senjas L. Zeibas
:
 
 Jan Andreasen 


 1.pr. + pokal Åben klasse, FJD Midjyske

 1.pr. Åben klasse, DJ Esbjerg

 2.pr. Åben klasse, DGS hovedprøve

 VG Udstilling, ESK

 


 Senjas L. Tiana
:
 Per Olsson


 1.pr. Åben klasse, DJ Overvindinge

 2.pr. DKK´s brugsklasse, Lolland

 6. vinder ESK´s efterårsvinderklasse

 Senjas M. Chester:
 Kent Larsen


 1.pr. ungdomsklasse, FJD Nordjyske

 1.pr. ungdomsklasse, DGS hovedprøve

 1. vinder UKK, ESK´s hovedprøve

 1.pr. ungdomsklasse, ESK´s hovedprøve

 IFF ungdomsklasse, ESK´s hovedprøve

 1.pr. Åben klasse, FJD Gl. Toftegård

 

 Senjas M. Nemo:
 Poul Aagaard Sørensen


 1.pr. ungdomsklasse, FJD Nordjyske

 1.pr. ungdomsklasse, DJ Egtved

 4. vinder UKK, ESK´s hovedprøve

 1.pr. ungdomsklasse, + 2. bedste han ESK´s hovedprøve

 2.pr. Åben klasse, DJ Sødring

 2.pr. Åben klasse, FJD Sydjyske

 5. vinder Dansk Jagthunde Derby

 1.pr. + pokal DKK´s brugsklasse, Vildbjerg


 Senjas M. Grevinde Sus
:

 Asger Stein


 1.pr. ungdomsklasse, ESK
´s hovedprøve

 1.pr. ungdomsklasse, ESK´s hovedprøve


 Senjas M. Zepp:
 Benny Person
 


 
1. vinder i ungdoms Grand Prix (UKK)

 1. pr. reservev., CK og Cert, Udstilling, Buksvallarna


RETUR MENU