Resultater fra Kennel Senja 2007
Arkiv 2015 Arkiv 2014 Arkiv 2013 Arkiv 2012 Arkiv 2011 Arkiv 2010 Arkiv 2009 Arkiv 2008 Arkiv 2006
Arkiv 2005
Arkiv 2004

 
 Senjas D. Taya:
 
Erling Clausen

 


 Udstilling 2. pr. ESK Bramming

 Udstilling 1. pr. 1.v. DKK Vejen

 Taya er dermed både Dansk og Svensk Jagt Champion

 Senjas G. Shjanne: 
 Erling Clausen

  

 6. vinder ESK´s hovedprøve

 2. vinder DKK´s forårsvinderklasse

 1. pr. DKK´s brugsklasse Vildbjerg

 2. vinder ESK´s efterårsvinderklasse

 1. vinder m/HP FJD´s efterårsvinderklasse

 2. vinder NESKs 100 års jubilæumsprøve, Kjær

 


 Senjas H. Kenzo:
 Thorbjørn Riis

 

 

 6. vinder DJ´s efterårsvinderklasse

 

 Senjas Ilex: 
 Ulrik Overgaard Nielsen

 

 1. pr. + pokal Åben klasse, FJD Næstved

 1. vinder m/cacit ESK´s hovedprøve

 1. pr. DKK´s brugsklasse Gørlev

 Udstilling 1.pr. 4. v. ESK Bramming

 


 Senjas Mister Iceman:
 Paul-Anton Hermo

 

 

 Udstilling Hammerfest 1. pr., 2.v, 2. BHK, CK

 Udstilling Alta 2. pr.

 2. pr. Åben klasse Alta

 


 Senjas Jena
 Jørn Morthortst

 

 3. vinder ESK´s hovedprøve


 Senjas Jubii:
 
 Kristian Frøkjær

 

 DGS hovedprøve 2. pr. Åben klasse


 
Senjas L. Figo: 
 Lars Nielsen

 1. pr. ungdomsklassen FJD Sadderup


 Senjas L. Sally:
 
 Flemming Østergård

 


 1. pr. ungdomsklasse ESK´s hovedprøve

 Udstilling 2.pr. ESK Bramming


 S
enjas L. Saxo: 
 Øystein Grandorf

 

 1. pr. ungdomsklasse FJD Næstved

 1. pr. ungdomsklasse ESK´s hovedprøve

 1. pr. Åben klasse DJ Falster

 1. vinder Dansk Jagthunde Derby


 Senjas Lord Nelson:
 Hans Jørgen Mogensen


 1. pr. ungdomsklasse FJD Sadderup

 2. pr. Åben klasse DJ Løgumkloster

 1. pr. ungdomsklasse ESK´s hovedprøve

 5. vinder UKK ESK´S hovedprøve

 3. pr. Åben klasse DJ Brande


 Senjas L. Passo:
 
 Erling Clausen

 1. pr. ungdomsklasse ESK´s hovedprøve

 Senjas L. Zeibas: 
 Jan Andreasen


 1. pr. ungdomsklasse FJD Sadderup

 1. pr. ungdomsklasse ESK´s hovedprøve

 2. pr. Åben klasse FJD Barrit


 Senjas Lulu:
 
 Joakim Skovgård Larsen

 

 5. vinder Dansk Jagthunde Derby

 Senjas M. Zepp: 
 Benny Person


 1.pr.ungdomsklasse

 1. vinder Svensk Derby

 2.pr. ungdomsklasse, Gotland

 1.pr. Udstilling, ungdomsklasse

 

RETUR MENU