Resultater fra Kennel Senja 2004
Arkiv 2015 Arkiv 2014 Arkiv 2013 Arkiv 2012 Arkiv 2011 Arkiv 2010 Arkiv 2009 Arkiv 2008 Arkiv 2007   
Arkiv 2006  Arkiv 2005

 

 Senjas C. Feuda: 
 
Hans Jørgen Mogensen


 3. vinder DKK´s Nordjyske forårs vinderklasse

 4. vinder ESK´s hovedprøve

 5. vinder DKK´s Mesterskabsprøve

 2. vinder FJD´s efterårsvinderklasse Fyn
 

 
 Senjas C. Rex

 Thomas Klit

 1. vinder FJD´s efterårsprøve Stevns

 6. vinder DM


 Senjas D. Teis:
 Aksel Nielsen

 2. vinder DKK´s Sjællandske forårs vinderklasse

 
 Senjas D. Taya:
 
Erling Clausen


 
ESK´s hovedprøve 1. præmie + bedste tæve i Åben klasse

 3. vinder ESK´s hovedprøve

 3. vinder DKK´s Mesterskabsprøve

 4. vinder FCI prøve Fyn


 
 Senjas D. Prins Flaks:
 Asger Stein

 


 2. vinder ESK´s efterårsvinderklasse

 Flaks er dermed både Dansk Jagt Champion og Dansk udstillings Champion

 6. vinder FJD´s eferårsvinderklasse Stevns


 Senjas F. Trapper:
 Benny Melin


 Växjö 2. præmie i Åben klasse

 Gotland 2. præmie i Åben klasse



 Senjas F. Tin Tin
 Roger Silkeholm

 1. pr., 1.v. ÅK udstilling, Garpenberg


 Senjas F. Tito:
 
 Birgitta Nilsson
 


 
1.pr., 1.v., CK, 1.v. BHKL, Cert, BIM, brugsklasse udstilling Östersund


 Senjas Gaio :
 
 Sven Åge Vad


 
FJD Sadderup, 1. præmie Åben klasse

 1. vinder m/Cacit ESK´s hovedprøve

 Udstilling Stoholm, 1. præmie, 2 vinder



 Senjas G. Shjanne:
 
 Erling Clausen


 FJD Sadderup, 1. præmie Åben klasse + Pokal

 ESK´s hovedprøve 2. præmie i Åben klasse

 2. vinder m/reserve Cacit ESK´s hovedprøve

 Udstilling Stoholm, 2. præmie åbenklasse



 Senjas Holiday:
 Kristian Frøkjær


 FJD Sadderup, 1. præmie ungdoms klasse + Pokal

 DJ Thorsø, 1. præmie ungdoms klasse

 DJ Vildbjerg, 2. præmie i Åben klasse



 Senjas H. Zuma :
 
 Thomas Klit


 DJ Esbjerg, 2. præmie ungdoms klasse

 ESK´s hovedprøve 1. præmie + bedste han i ungdomsklasse

 FJD Sadderup, 1. præmie Åben klasse



 Senjas H. Ticco :

 Knud Måbjerg


 ESK´s hovedprøve 2. præmie i ungdoms klasse

 DJ Als 2. præmie i Åben klasse

 Dansk Jagthunde Derby, 1. præmie UK



 Senjas Mister Iceman:
 Paul-Anton Hermo

 1. pr. Udstilling, Junior klasse, HP, 6.v., BHK, CK

 
RETUR MENU