Resultater 2016


 
Arkiv 2015  Arkiv 2014 Arkiv 2013 Arkiv 2012 Arkiv 2011 Arkiv 2010  Arkiv 2009  Arkiv 2008
 
Arkiv 2007  Arkiv 2006  Arkiv 2005  Arkiv 2004

 08.10. Heegård´s Zuki  2. vinder FJD´s efterårsvinderklasse, Sydsjælland (Erling Clausen)
 07.10. Senja´s Quail  6. vinder FJD´s efterårsvinderklasse, Droninglund (f: Erling Clausen)
 05.10. Heegård´s Zuki  Svensk Jagtchampion
 05.10. Heegård´s Zuki  1. vinder m/ HP, Cert og Cacit, SESK´s Hovedprøve, Sverige (Erling Clausen)
 02.10. Heegård´s Zuki  2. vinder m/ HP og CK, SISK´s efterårsvinderklasse,  Sverige (Erling Clausen)
 28.09. Senja´s Quail  2. pr. Brugsprøve, DKK Bramming (f: Erling Clausen)
 25.09. Senja´s R. Messi  5. vinder, ESK´s efterårsvinderklasse, Bramming (f. Erling Clausen)
 17.09. Senja´s R. Messi  1. pr. brugsprøve, DKK Egemarke (Jan Andreassen)
 17.09. Senja´s Quail  2. pr. Brugsprøve, DKK Egemarke (f: erling Clausen)
 17.09. Heegård´s Zuki  1. pr. Brugsprøve, DKK Egemarke (Erling Clausen)
 11.09. Senja´s U. Alf  2. pr. ungdomsklasse, FJD Bramming (f: Aksel Spangsberg)
 31.08. Senja´s U. Selfie  1. pr. åben klasse, FJD Ribe (Hans Jørgen Mogensen)
 31.08. Senja´s Micha  2. pr. ungdomsklasse, FJD Ribe (Tommy Pedersen)
 28.08. Senja´s U. Selfie  1. pr. åben klasse, FJD Bramming (Hans Jørgen Mogensen)
 28.08. Senja´s Micha  2. pr. ungdomsklasse, FJD Bramming (Tommy Pedersen)
 13.08. Senja´s Komtesse
            Sasja af Hørup
 Bestået apporteringsprøve (f: Erling Clausen)
 24.07. Heegårds Zuki  Bestået apporteringsprøve m/30 point (Erling Clausen)
 24.07. Senja´s Benzeman  Bestået apporteringsprøve m/30 point (Ove Madsen)
 02.07. Heegårds Zuki  Excellent, 1. vinder, Brugshunde klasse, CK 1.BHK CERT BIR (f: Line Clausen)
 02.07. Senja´s Tessa  Exellent, 2. vinder,Brugshunde klasse, CK, 2. BTK, Res. Cert (Allan Højrup)
 02.07. Senja´s Verona  Exellent, 2. vinder, Junior klasse, ESK Udstilling (f: Line Clausen)
 02.07. Senja´s V. Ingo  Exellent, 1. vinder, Junior klasse, ESK Udstilling (Tage Skov)
 02.07. Heegårds Zuki  Bestået apporteringsprøve, bedste hund m/30 point (Erling Clausen)
 02.07. Senja´s U. Laika  Bestået apporeringsprøve (Holger Hund)
 02.07. Senja´s Tejay  Bestået apporteringsprøve (f: Erling Clausen)
 12.06. Senja´s Komtesse
            Sasja af Hørup
 Exellent, Brugshunde klasse (Asger Stein)
 12.06. Bjergagers Sidney  Exellent, 1. vinder, åbenklasse, CK, 2. BTK, res. Cert (f: Line Clausen)
 12.06. Senja´s Tejay  Very Good, Brugshunde klasse, FJD Udstilling (f: Line Clausen)
 12.06. Heegårds Zuki  Exellent, 3. vinder, Brugshunde klasse, FJD Udstilling (f: Line Clausen)
 12.06. Senja´s V. Ingo  Excellent, 1. vinder, Junior Klasse, FJD Udstilling (Tage Skov)
 11.06. Heegårds Zuki  Excellent, 1. vinder, Brugshunde klasse CK 1.BHK CERT CACIB BIR, DKK udstilling
 (f: Line Clausen)
 10.04. Senja´s V. Ingo  1. pr. ungdomsklasse, DJ Videbæk (Tage Skov)
 25.03. Senja´s R. Messi  6. vinder vinderklasse, ESKs hovedprøv (Jan Andreasen)
 25.03. Senja´s U. Selfie  4. vinder UKK, ESKs hoveprøve, (Hans Jørgen Mogensen)
 25.03. Heegårds Zuki  2. vinder UKK, ESKs hovedprøve (f: Aksel Nielsen)
 25.03. Senja´s Tejay  2. pr. åben klasse, ESKs hovedprøve (Hubertus Hiller)
 24.03. Senja´s Uma-Kill Bill  Bedste hund i ungdomsklasse, ESKs hovedprøve (Kristian Frøkjær)
 24.03. Senja´s Uma-Kill Bill  1. pr. ungdomsklasse, ESKs hovedprøve (Kristian Frøkjær)
 24.03. Heegårds Zuki  1. pr. ungdomsklasse, ESKs hovedprøve (f: Aksel Nielsen) 
 24.03. Senja´s V. Ingo  1. pr. ungdomsklasse, ESKs hovedprøve (Tage Skov)
 23.03. Senja´s U. Selfie  1. pr. ungdomsklasse, ESKs hovedprøve (Hans Jørgen Mogensen)
 23.03. Senja´s Undercover  1. pr. ungdomsklasse, ESKs hovedprøve (f: Allan Højrup)
 23.03. Senja´s U. Alf  2. pr. ungdomsklasse, ESKs hovedprøve (Patrick Spangsberg)
 21.03. Senja´s Tessa  6. vinder, DKK vinderklasse Bramming, (Allan Højrup)
 19.03. Senja´s U. Alf  1. pr. ungdomsklasse, Dansk Jagthunde Derby (f: Aksel Spangsberg)
 14.03. Senja´s R. Messi  4. vinder m/HP, DKK vinderklasse Øst (Jan Andreasen)

 14.03. Senja´s  U. Selfie

 2. pr. ungdomsklasse, DJ Thisted (Hans Jørgen Mogensen)

 12.03. Senja´s  U. Selfie

 1. pr. ungdomsklasse, FJD Gl. Toftegaard (Hans Jørgen Mogensen)

 09.03. Senja´s  U. Selfie

 1. pr. ungdomsklasse, DJ Tinglev (Hans Jørgen Mogensen)


RETUR MENU