Resultater 2011

Arkiv 2010  Arkiv 2009  Arkiv 2008  Arkiv 2007  Arkiv 2006  Arkiv 2005  Arkiv 2004

06.11. Martallens Iasy  EXCL CK 1. vinder Cert Cacib BIM, DKK Udstilling Herning (Line Clausen)
17.10. Martallens Iasy  2. vinder på Hubertusprøve (Erling Clausen)
16.10. Martallens Iasy  5. vinder på Danmarksmesterskabet (Erling Clausen)
12.10. Senja´s Nitte  1. pr. brugsklasse, DKK Tinglev (Aksel Nielsen)
09.10. Senjas M Chester  1. vinder, DKK´s efterårsvinderklasse Vildbjerg (Kent Larsen)
09.10. Martallens Iasy  1. vinder m/HP, DJ´s efterårsvinderklasse Sjælland (Erling Clausen)
07.10. Senja´s Opus  5. vinder, DJ´s efterårsvinderklasse Hejnsvig (Morten Bromerholm)
07.10. Senja´s L. Sally  6. vinder, DJ´s efterårsvinderklasse Hejnsvig (Flemming Østergaard)
05.10. Senja´s Q Winston  2. pr. brugsklasse, DKK Bramming (Erik Esmann)
05.10. Senja´s Nitte  2. pr. brugsklasse, DKK Bramming (Aksel Nielsen)
28.09. Martallens Iasy  1. vinder m/Cacit og int. Cartificat på SSK´s efterårsvinderklasse (Erling Clausen)
28.09. Senja´s Nice  2. vinder på SSK´s efterårsvinderklasse (Erling Clausen)
26.09. Martallens Iasy og Senja´s L. Zeibas  Martallens Iasy, (Erling Clausen) blev bedste hund individuelt på Nordisk Match, Senja´s
 L. Zeibas, (Jan Andreasen), belv næstbedste hund.
26.09. Martallens Iasy og Senja´s L. Zeibas  Det Danske Hold med Senja´s L. Zeibas (Jan Andreasen) og Martallens Iasy (Erling
 Clausen),
vandt Nordisk Match
24.09. Martallens Iasy  Dansk Brugschampion og Svensk Jagtchampion
24.09. Martallens Iasy  1. vinder m/Cacit, SFK´s efterårsvinderklasse (Erling Clausen)
24.09. Senjas Opus  3. vinder, SFK´s efterårsvinderklasse (Morten Bromerholm)
18.09. Martallens Iasy  3. vinder m/ HP Engelsk Setter Klubs efterårsvinderklasse (Erling Clausen)
18.09. Senjas M. Chester  4. vinder m/ HP Engelsk Setter Klubs efterårsvinderklasse (Kent Larsen) 
10.09. Senjas Q. Winston  2. præmie åbenklasse, FJD ved Barrit (Erik Esmann)
02.09. Senjas Q. Winston  1. præmie ungdomsklasse, FJD Fynske prøve (Erik Esmann)
26.03. Senjas P. Nemo  1. præmie ungdomsklasse, ESKs Hovedprøve (Jørn Morthorst)
26.03. Senjas Opus  1. præmie åben klasse, ESKs Hovedprøve (Morten Bromerholm)
26.03. Senjas Nitte  2. præmie åben klasse, ESKs Hovedprøve (Aksel Nielsen)
27.03. Senjas Nice  4. vinder, ESKs Hovedprøve (Erling Clausen)
27.03. Senjas L. Sally  5. vinder, ESKs Hovedprøve (Flemming Østergård)
23.03. Senjas L. Sally  4. vinder, DKKs forårsvinderklasse, Prøve 2, Vildbjerg( (Flemming Østergård)
22.03. Martallens Iasy  1. præmie Skovprøven, Skagen (Erling Clausen)
21.03. Senjas Nice  1. vinder, DKKs forårsvinderklasse, Prøve 2, Bramming (Erling Clausen)
20.03. Senjas Mister
           Icemann
 
 1. vinder, Vest Finmark Fuglehundklubb
(Paul-Anton Hermo)
18.03. Senjas Nitte  1. præmie åben klasse, DJ, Uge (Aksel Nielsen)
18.03. Senjas L. Tiana  4. vinder, DKKs forårsvinderklasse, Hornsherred (Per Olsson)

14.03. Senjas Nitte

 2. præmie åben klasse, DJ, Kolding (Aksel Nielsen)

08.01. Martallens Iasy

 Excetent BK Plac.1 CK 1.BTK CERT BIM, Udstilling Nytårsfestival (Erling Clausen)


RETUR MENU