NYHEDER


08.10.  Heegård´s Zuki, 2. vinder FJD´s efterårsvinderklasse, Sydsjælland (Erling Clausen)
07.10.  Senja´s Quail, 6. vinder FJD´s efterårsvinderklasse, Dronninglund (f. Erling Clausen)
05.10.  Heegårds Zuki bliver Svensk jagtchampion.
05.10.  Heegårds Zuki, 1. vinder m/HP, Cert og Cacit, SESK´s hovedprøve, Falkøbing Sverige (Erling Clauen)
02.10.  Heegårds Zuki, 2. vinder m/ HP og CK, SISK´s efterårsvinderklasse, Krageholm Sverige
 (Erling Clausen)
28.09.  Senja´s Quail, 2. pr. brugsbruge, DKK Bramming (f: Erling Clausen)
25.09.  Senja´s R. Messi, 5. vinder ESK´s efterårsvinderklasse (f: Erling Clausen)
17.09.  Senja´s R. Messi, 1. pr. brugsprøve, DKK Egemarke (Jan Andreassen)
17.09.  Senja´s Quail, 2. pr. brugsprøve, DKK Egemarke (F: Erling Clausen)
17.09.  Heegårds Zuki, 1. pr. brugsprøve, DKK Egemarke (Erling Clausen)
11.09.  Senja´s U. Alf, 2. præmie ungdomsklasse, FJD Bramming (f. Aksel Spangsberg)
31.08.  Senja´s U. Selfie, 1. pr. åben kasse, FJD Ribe (Hans Jørgen Mogensen)
31.08.  Senjas U. Micha, 2. pr. ungdomsklasse, FJD Ribe (Tommy Pedersen)
28.08.  Senja´s U. Selfie, 1. pr. åben kasse, FJD Bramming (Hans Jørgen Mogensen)
28.08.  Senja´s U.Micha, 2. pr. ungdomsklasse, FJD Bramming (Tommy Pedersen)
13.08.  Senja´s Komtesse Sasja af Hørup bestået apporteringsprøve (f: Erling Clausen)
24.07.  Heegårds Zuki bestået apporteringsprøve, 30 point (Erling Clausen)
24.07.  Senja´s U. Benzema bestået apporteringsprøve, 30 point (Ove Madsen)
02.07.  Heegårds Zuki Exellent, 1. vinder, Brugshundeklasse, CK, 1. BHT, CERT, BIR, ESK udstilling
 (f: Line Clausen)
02.07  Senja´s Tessa Exellent, 2. vinder Brugshundeklasse, CK, 2. BTK, res. Cert
02.07.  Senja´s Verona Exellent, 2. vinder, Junior klasse, ESK udstilling (f: Line Clausen)
02.07.  Senja´s V. Ingo Exellent, 1. vinder Junior klasse, ESK udstilling (Tage Skov)
02.07.  Heegårds Zuki bestået apporteringsprøve, bedste hund, 30 point (Erling Clausen)
02.07.  Senja´s U. Laika bestået apporteringsprøve (Holger Hund)
02.07.  Senja´s Tejay bestået apporteringsprøve (f: Erling Clausen)
12.06.  Bjergagers Sidney, Exellent, 1. vinder Åben Klasse, 2. BTK, res. Cert (f: Line Clausen)
12.06.  Senja´s Komtesse Sasja af Hørup, Exellent, Brugshundeklasse, FJD udstilling (Asger Stein)
12.06.  Senja´s Tejay Very Good, Brugshundeklasse, FJD udstilling (f: Line Clausen)
12.06.  Heegårds Zuki Exellent, 3. vinder, Brugshundeklasse, FJD Udstilling (f: Line Clausen)
12.06.  Senja´s V. Ingo Exellent, 1. vinder, Junior klasse, FJD Udstilling (Tage Skov)
11.06.  Heegårds Zuki Exellent, 1. vinder, CK, 1. BHK, CERT, CACIB, BIR, DKK udstilling Vejen
 (f: Line Clausen)
10.04.  Senja´s V. Ingo 1. præmie ungdomsklasse, DJ Videbæk (Tage Skov)
25.03.  Senja´s R. Messi 6. vinder ESKs vinderklasse på hovedprøven (Jan Andreasen)
25.03.  Senja´s U. Selfie 4. vinder UKK, ESKs hovedprøve (Hans Jørgen Mogensen)
25.03.  Heegårds Zuki 2. vinder UKK, ESKs Hovedprøve (f: Aksel Nielsen)
25.03.  Senja´s Tejay 2. præmie åben klasse, ESKs hovedprøve (Hubertus Hiller)
24.03.  Senja´s Uma-Kill Bill bedste hund i ungdomsklasse, ESKs hovedprøve (Kristian Frøkjær)
24.03.  Senja´s Uma-Kill Bill 1. præmie ungdomsklasse, ESKs hovedprøve (Kristian Frøkjær)
24.03.  Heegårds Zuki 1. præmie ungdomsklasse, ESKs hoveprøve (f: Aksel Nielsen)
24.03.  Senja´s V. Ingo 1. præmie ungdomsklasse, ESKs hovedprøve (Tage Skov)
23.03.  Senja´s U. Selfie 1. præmie ungdomsklasse, ESKs hovedprøve (Hans Jørgen Mogensen)
23.03.  Senja´s Undercover 1. præmie ungdomsklasse, ESKs hovedprøve (f: Allan Højrup)
23.03.  Senja´s U. Alf 2. præmie ungdomsklasse, ESKs hovedprøve (Patrick Spangsberg)
21.03  Senja´s Tessa 6. vinder, DKK vinderklasse Bramming (Allan Højrup)
19.03.  Senja´s Alf 1. præmie ungdomsklasse Dansk Jagthunde Derby (f: Aksel Spangsberg)
14.03.  Senja´s R. Messi 4. vinder m/HP, DKK vinderklasse Øst (Jan Andreasen)
14.03.  Senja´s U. Selfie 2. præmie ungdomsklasse, DJ Thistd (Hans Jørgen Mogensen)
12.03.  Senja´s U. Selfie 1. præmie ungdomsklasse, FJD Gl. Toftegaard (Hans Jørgen Mogensen)
09.03.  Senja´s U. Selfie 1. præmie ungdomsklasse, DJ Tinglev (Hans Jørgen Mogensen)
01.02.2016  Elvis, hanhvalp tl salg efter Senjas Pink Star. Se mere her >>>>     Solgt
 22.11.  Opdateret siden med hvalpe til salg. Se mere her >>>>
 24.10.   Senja´s Tessa 1. præmie Åben Klasse, DJ ved Hejnsvig (Allan Højrup)
 12.10.   Senja´s R. Messi 2. Vinder Svensk Mesterskab, (Jan Andreasen)
 14.10.   Senja´s Quail (Happy) 2. præmie brugsklasse, DKK ved Bramming (Patrick Eggers)
 14.10.   Senja´s R. Messi DANSK JAGTSCHAMPION
 14.10.   Senja´s R. Messi 1. præmie brugsklasse, DKK ved Bramming (Jan Andreasen)
 04.10.   Senja´s R. Messi 1. vinder m/ HP, DJ´s efterårsvinderklasse ved Gørlev (Jan Andreasen)
 25.09.   Senja´s Quail (Happy) 2. præmie brugsklasse, DKK ved Bramming (Patrick Eggers)
 13.09.   Heegård´s Zuki 1. præmie ungdomsklasse, FJD ved Bramming (Erling Clausen)
 12.09.  Heegård´s Zuki 1. præmie ungdomsklasse, FJD ved Stouby (Erling Clausen)
 12.09.   Senja´s Quail (Happy) 2. præmie åben klasse, FJD ved Stouby (Patrick Eggers)
 06.09.   Senja´s U Selfie 1. præmie ungdomsklasse, DJ ved Vildbjerg (Hans Jørgen Mogensen)
 04.09.   Senjas Tessa 1. præmie ungdomsklasse, DJ ved Bramming (Allan Højrup)
 04.09.   Heegård´s Zuki 2. præmie ungdomsklasse, DJ ved Bramming (Erling Clausen)
04.09.  Nordvestjyden´s Hekla og Nordvestjydens Zuki har fået hvalpe Se mere her >>>>
 09.08.   Nordvestjyden´s Hekla Bestået apportering ESK ved Gørding (Erling Clausen)
 02.08.   Senja´s Undercover Bestået apportering DGSK ved Kolding (Robert Paulsen)
 19.07.   Senja´s U Selfie Bestået apportering ESK ved Gørding (Hans Jørgen Mogensen)
 19.07.   Senja´s Undercover Bestået apportering ESK ved Gørding (Robert Paulsen)
 19.07.   Senja´s Pink Star Bestået apportering ESK ved Gørding (Line Clausen)
 19.07.   Senja´s U Alf Bestået apportering ESK ved Gørding (Patrick Spangsberg)
 19.07.   Senja´s U Benzema Bestået apportering ESK ved Gørding (Ove Madsen)
 27.06.   Senja´s R Messi Exellent, 2. vinder, CK, 2. vinder BHK, Reserve Cert, Brugshunde klasse,
 ESK´s udstlling ved Herning (Jan Andreasen)
 27.06.   Senja´s Tessa Very Good, 2. vinder, Brugshunde klasse, ESK´s udstlling ved Herning 
 (Allan Højrup)
 27.06.   Senjas Uno Very Good, Junior klasse, ESK´s udstlling ved Herning (Ole Hagner)
 27.06.   Heegård´s Zuki Exellent, 1. vinder, Junior klasse, ESK´s udstlling ved Herning 
 (Erling Clausen)
 27.06.   Senja´s U Benzema Very Good, Junior klasse, ESK´s udstlling ved Herning (Ove Madsen)
 27.06.   Heegård´s Zuki Bestået apportering + prøvens bedste hunde ESK ved Herning
 (Erling Clausen
 14.06.   Senja´s R Messi Exellent, 4. vinder, Brugshunde klasse, FJD´s udstlling (Jan Andreasen)
 14.06.   Senja´s Tessa Very Good, Brugshundeklasse, FJD´s ustilling (Allan Højrup)
 14.06.   Senja´s U Laika Exellent, 1. vinder, Junior klasse, FJD´s udstlling (Flemming Østergaard)
 14.06.   Senja´s U Benzema Exellent, 3. vinder, Junior klasse, FJD´s udstlling (Ove Madsen)
 14.06.   Heegård´s Zuki Exellent, 2. vinder, Junior klasse, CK, 3. vinder BHK, reserve Cert, FJD udstlling 
 (Erling Clausen)
 14.06.   Senja´s Undercover Exellent, 1. vinder, Junior klasse, FJD´s udstlling (Robert Paulsen)

26.04

 Billeder af Martallens Iasys hvalpe 4 og 5 uger SE HER >>>>

13.04

 Billeder af Martallens Iasys hvalpe 3 uger SE HER >>>>

08.04

 Billeder af Martallens Iasys hvalpe SE HER >>>>

 04.04

 Senja´s Tessa, Allan Højrup, 1. præmie ungdomsklasse, DPK´s Hovedprøve

 03.04

 Senja´s Tessa, Allan Højrup, 1. præmie ungdomsklasse, DPK´s Hovedprøve

03.04

 Senja´s Tejay, Hubertus Hiller, 1. præmie ungdomsklasse, DGSK´s Hovedprøve

28.03

 Senja´s Tessa, Allan Højrup, 2. vinder UKK, ESK´s Hovedprøve

28.03

 Senja´s Tessa, Allan Højrup, 1. præmie ungdomsklasse, ESK´s Hovedprøve

27.03

 Senjas T. Ranja, Hagbart Jacobsen, 1. præmie ungdomsklasse, ESK´s Hovedprøve

27.03

 Senja´s Komtesse Sasja Af Hørup, Asger Stein, 1. præmie Åben Klasse, ESK´s Hovedprøve

21.03

 Martallens Iasy har fået 7 hvalpe, 3 tæver og 4 hanner.

20.03

 Senja´s Tessa, Allan Højrup 1. præmie ungdomsklasse, Dansk Jagthunde Derby

15.03

 Senja´s Tessa, Allan Højrup, 1. præmie + pokal ungdomsklasse FJD Sydjylland

07.03

 Senja´s Tessa, Allan Højrup, 1. præmie ungdomsklasse, DJ Bramming

13.02

 Senja´s Uno, Ole Hagner. L. Hvalpeklasse Udstillingen Frederiks

13.02

 Senja´s  U. Benzema, Ove Madsen. SL +  Bedste hvalp i show. Hvalpeklasse Udstillingen Frederiks

09.02.2015

 Efter vi desværre (igen) har haft problemmer med computeren, har vi nu fået opdateret hjemmesiden.

13.07

 En hilsen fra de 3 i Aulum inden afrejsen og genforeningen af alle hvalpene Se billederne her >>>>

30.06

 Opdaterede billeder af hvalpene SE MERE HER >>>>

28.06

 Senja´s Tessa, Allan Højrup, SL hvalpeklasse, ESK udstilling Herning

28.06

 Senja´s Pink Star, Line Clausen, Excl., 2. vinder brugsklasse, ESK udstilling Herning

27.06

 Opdaterede billeder af hvalpene 4 uger SE MERE HER >>>>

20.06

 Opdateret billeder af hvalpene 3 uger SE MERE HER >>>>

13.06

 Opdateret billeder af hvalpene som ligger ved Senja´s L. Sally SE MERE HER >>>>

11.06

 Opdaterede billeder af hvalpene, som nu er 2 uger SE MRE HER >>>>

11.06

 Vi mangler billeder af hunde fra kennelen. Ligger du inde med et billed af en af hundende fra vores kennel, vil
 vi gerne have dem sendt på mail:
erlingclausen@live.dk.  Vi kunne godt tænke os at sætte flere billeder ind på
 de forskellige sider her på hjemmesiden.

05.06

 Se billeder af hvalpene her >>>>

27.05

 Martallen's Iasy har fået hvalpe SE MERE HER >>>>

28.03

 Senja´s R. Messi, Jan Andreassen, 1. pr. åben klasse, ESK´s Hovedprøve

28.03

 Senja´s Komtesse Sasja af Hørup, Asger Stein, 2. pr. ungdomsklasse, ESK´s Hovedprøve

28.03

 Senja´s Pink Star, Line Clausen, 1. pr. ESK´s Hovedprøve

28.03

 Senja´s Pink Star, Line Clausen, 2. vinder UKK, ESK´s Hovedprøve

28.03

 Senja´s L. Zeibas, Jan Andreasen, 3. vinder ESK´s Hovedprøve

27.03

 Senja´s R. Messi, Jan Andreassen, 2. pr. åben klasse, ESK´s Hovedprøve

23.03

 Senja´s R. Messi, Jan Andreassen, 1. vinder m/Cacit, forårsvinderklasse, Sverige

23.03

 Senja´s L. Zeibas, Jan Andreasen, 2. vinder m/Res. Cacit, forårsvinderklasse, Sverige

21.03

 Senja´s Pink Star, Line Clausen, 1. pr. Dansk Jagthunde Derby

14.03

 Senja´s Pink Star, Line Clausen, 1. pr. ungdomsklasse, FJD Bramming

14.03

 Senja´s R. Messi, Jan Andreassen, 1. pr. åben klasse, FJD, Bramming

09.03.2014

 Senja´s R Messi, Jan Andreasen, 2. pr. åben klasse, FJD Kolding

22.10

 Senja´s L. Zeibas, Jan Andreasen, Sølv medalje til det Danske Hold, Middelhavs Cup Croatien

22.10

 Senja´s L. Zeibas, Jan Andreasen, 1. Exelent Cacit Cac, 2. bedste hund individuelt, Middelhavs Cup Croatien

19.10

 Senja´s L. Zeibas, Jan Andreasen, 2. vinder, FJD´s efterårsvinderklasse, Bramming

13.10

 Martallens Iasy, Erling Clausen, 6. vinder Danmarks Mesterskabet, Falster

06.10

 Senja´s HKH Pingo, Tage Skov, 2. vinderr, DKK´s efterårsvinderklasse, Herning

06.10

 Martallens Iasy kan hermed pryde sig med 6 X champion. International Brugschampion, Dansk
 Brugschampion, Dansk Jagtchampion, Svenk Jagtchampion,  Dansk udstillingschampion, 
 Svensk Udstillingschampion.

06.10

 Martallens Iasy, Erling Clausen, 1. vinder m/Cacit DJ´s efterårsvinderklasse, Gørlev

04.10

 Senja´s L. Sally, Flemming Østergaard, 1. vinder DJ´s efterårsvinderklasse, Hejnsvig

04.10

 Senja´s Nitte, Aksel Nielsen, 4. vinder DJ´s efterårsvinderklasse, Hejnsvig

03.10

 Senja´s Saiko, Søren Mulvad, 1. pr. m/HP åben klasse, Longtora, Sverige

03.10

 Martallens Iasy, Erling Clausen,  3. vinder m/CK, SSK´s efterårsvinderklasse

03.10

 Senja´s L. Zeibas, Jan Andreasen, 4. vinder m/CK, SSK´s efterårsvinderklasse

03.10

 Senja´s Sheeba, Erling Clausen, 1. pr. + pokal ungdomsklasse, SSK

29.09

 Martallens Iasy, Erling Clausen, 5. vinder ESK´s efterårsvinderklasse, Bramming

26.09

 Senja´s HKH Pingo, Tage Skov, 2. pr. brugsprøve, DKK Bramming

26.09

 Senja´s Q. Winston, Erik Esmann, 1. pr. brugsprøve, DKK Bramming

22.09

 Senja´s Opus, Erling Clausen, 1. vinder Hubertusprøve ESK/DGSK, Brøns

22.09

 Martallens Iasy, Erling Clausen, 2. vinder Hubertusprøve ESK/DGSK, Brøns

21.09

 Senja´s Saiko, Søren Mulvad, 1. pr. m/HP ungdomsklasse, Sverige

14.09

 Senja´s R. Ozzy, Poul Aagaard Sørensen,2, pr. åben klasse, FJD Nordjylland

07.09

 Senja´s R. Ozzy, Poul Aagaard Sørensen,1, pr. åben klasse, DJ Skive

20.08

 Senja´s Sheeba, Erling Clausen, bestået apportering

20.08

 Senja´s Pink Star, Line Clausen, bestået apportering

04.08

 Senja´s R. Ozzy, Poul Aagaard Sørensen, bestået apportering

29.06

 Senja´s Quial, Patrick Eggers, EXCL, 3. vinderr, brugsklasse, udstilling, ESK Herning

09.06

 Senja´s Quial, Patrick Eggers, VG, brugsklasse, udstilling, FJD Vissenbjerg

09.06

 Senja´s Pink Star, Line Clausen, VG, 3. vinder junior klasse, udstilling, FJD Vissenbjerg

09.06

 Senja´s Sheeba, Erling Clausen, EXCL, 1. vinder junior klasse, udstilling, FJD Vissenbjerg

14.07

 Senja´s R. Messi, Jan Andreasen, bestået apportering med pokal

13.04

 Senja´s Opus, Erling Clausen, 4. vinder m/HP, DKK´s Forårsmesterskab.

07.04

 Senja´s L. Zeibas, Jan Andreasen, 1. vinder m/HP VK, ESK´s Hovedprøve

07.04

 Senja´s Opus, Erling Clausen, 2. vinder m/HP VK, ESK´s Hovedprøve

06.04

 Senja´s Ozzy, Poul Aagaard Sørensen, 1. pr. og bedste hund i ungdomsklasse, ESK´s Hovedprøve

05.04

 Senja´s Ronja, Erling /Stefan Clausen 1. pr. og bedste tæve i ungdomsklasse, ESK´s Hovedprøve

05.04

 Senja´s Opus, Erling Clausen, 1. præmie i åben klasse, ESK´s hovedprøve

01.04

 Senja´s R Ozzy, Poul Aagaard Sørensen, 1. pr. ungdomsklasse, DJ Skive

30.03

 Senja´s Ronja, Erling Clausen, 1. pr. ungdomsklasse, DJ Bramming

23.03

 Senja´s R Ozzy, Poul Aagaard Sørensen, 1. pr. ungdomsklasse, DPK hovedprøve, Vildbjerg

23.03

 Senja´s R Messi, Jan Andresen, 2. pr. ungdomsklasse, DPK hovedprøve, Vildbjerg

17.03

 Senja´s Quaile, Patrick Eggers, 1. pr. åben klasse, DJ Kolding

17.03

 Senja´s Q Winston, Erik Esmann, 1. pr. åben klasse, DJ Kolding

10.03

 Senja´s R Ozzy, Poul Aagaard Sørensen, 1. pr. ungdomsklasse, FJD Midtjyske

09.03.2013

 Senja´s Ronja, Erling Clausen, 1. pr. ungdomsklasse, FJD Bramming

21.10

 Senjas Zeibas, Jan Andreasen, 2. vinder / HP FJDs efterårsvinderklasse, Bramming

21.10

 Martallens Iasy, Erling Clausen, 4. vinder FJDs efterårsvinderklasse, Bramming

10.10

 Senjas HKH Pingo, Tage Skov, 1. pr. Brugsklasse, Sønderjylland

06.10

 Martallens Isay, Erling Clausen, 3. vinder DKKs efterårsvinderklasse, Gørlev

05.10

 Senjas Nitte, Aksel Nielsen, 1. vinder /HP DJs efterårsmarkprøve Grindsted

28.09

 Martallens Iasy, Erling Clausen, 1. pr. brugsprøve + bedste hund, DGSKs 90 års jubilæumsprøve

23.09

 Senjas Nitte, Aksel Nielsen, 2. vinder / HP, ESKs efterårsvinderklasse, Tinglev

23.09

 Senjas Zeibas, Jan Andrasen, 4. vinder, ESKs efterårsvinderklasse, Tinglev

09.09

 Senjas Quaile, Patrick Eggers, 2. pr. åbenklasse, FJD, Bramming

02.09

 Senjas HKH Pingo, Tage Skov, 1. pr. åbenklasse, DJ, Skive

30.06

 Senjas Quiale, Patrick Eggerts, G, udstilling ESK, Herning

30.06

 Senjas HKH Pingo, Tage Skov, EXCL, 4. vinder, udstilling ESK, Herning

30.06

 Senjas Queen, Erik Jacobsen, VG, 2. vinder, udstilling ESK, Herning

30.06

 Senjas Quist, Erling Clausen, ført af Line Clausen, EXCL, 2. vinder. CK, udstilling ESK, Herning

10.06

 Senjas Platine, Asger Stein, ført af Line Clausen, EXCL, 2. vinder Udstilling FJD

02.06

 Martallens Iasy har fået 10 hvalpe, 5 af hver. 

08.04

 Senjas Zeibas, Jan Andreasen, 3. vinder ESKs vinderklasse, hovedprøven, Herning

07.04

 Senjas Zeibas, Jan Andreasen, 1. vinder ESKs vinderklasse, hovedprøven, Herning

06.04

 Senjas Q Winston, Erik Esmann, 4. vinder UKK ESKs hovedprøve Herning

06.04

 Senjas HKH Pingo, Tage Skov, 2. pr. åbenklasse ESKs hovedprøve, Herning

28.03

 Martallens Iasy er blevet parret med Senjas Ilex, hvalpe forventes ultimo maj 

26.03

 Senjas Opus, Morten Bromerholm/Erling Clausen, 1. vinder DKKs forårsvinderklasse, Bramming

26.03

 Senjas M Chester, Kent Larsen, 2. vinder DKKs forårsvinderklasse, Bramming

26.03

 Senjas Nitte, Aksel Nielsen, 6. vinder DKKs forårsvinderklasse, Bramming

22.03

 Martallens Iasy, Erling Clausen, 1. pr. + prøvens bedste hund, Skovprøven, Skagen

19.03

 Senjas M Chester, Kent Larsen, 3. vinder DJ´s forårsvinderklasse, Terkelsbøl

14.03

 Senjas Q. Winston, Erik Esmann, 2. pr. åbenklasse, DJ Uge

10.03

 Senjas Quist, Erling Clausen, 2. pr. ungdomsklasse, FJD Sydjyske

10.03

 Senjas Opus, Morten Bromerholm / Erling Clausen, 1. pr. åbenklasse, bedste hund, FJD Sydjyske

10.03

 Senjas Q. Winston, Erik Esmann, 2. pr. åbenklasse, FJD Sydjyske

17.02

 Martallens Iasy vil blive parret i løbet af foråret 2012. Se Iasy´s bedrifter her >>>

11.02

 Senjas Q. Winston, Erik Esmann, VG 3. vinder Udstilling Frederiks

11.02

 Martallens Iasy kan hermed pryde sig med 5 X champion. Dansk Brugschampion,  Dansk Jagtchampion,
 Svenk Jagtchampion, Dansk udstillingschampion, Svensk Udstillingschampion.

11.02.2012

 Martallens Iasy, ført af Line Clausen, EXCL CK 1. vinder Cert Cacib BIR BIS4 Udstilling Frederiks

06.11

 Martallens Iasy, ført af Line Clausen, EXCL CK 1. vinder Cert Cacib BIM, DKK Udstilling Herning

17.10

 Martallens Iasy og Erling Clausen, 2. vinder Hubertusprøve

16.10

 Martallens Iasy, Erling Clausen, 5. vinder på Danmarksmesterskabet

12.10

 Senja´s Nitte, Aksel Nielsen, 1. pr. brugsklasse, Tinglev

09.10

 Senja´s M Chester, Kent Larsen, 1. vinder, DKK Vildbjerg

09.10

 Matallens Iasy, Erling Clausen, 1. vinder m/HP, DJ Sjælland

07.10

 Senja´s Opus, Morten Brommerholm, 5. vinder, DJ Hejnsvig

07.10

 Senja´s L. Sally, Flemming Østergaard, 6. vinder, DJ Hejnsvig

05.10

 Senja´s Q Winston, Erik Esmann, 2. pr. brugsklasse, Bramming

05.10

 Senja´s Nitte, Aksel Nielsen, 2. pr. brugsklasse, Bramming

28.09

 Martallens Iasy, Erling Clausen, 1. vinder m/Cacit og int. Certificat på SSK´s efterårsvinderklasse

28.09

 Senjas Nice, Erling Clausen, 2. vinder på SSK´s efterårsvinderklasse

26.09

 Martallens Iasy, Erling Clausen, blev bedst hund på Nordisk Match, Senjas L. Zeibas, Jan Andreasen blev
 næstbedste.

26.09

 Det Danske hold med Senja´s L. Zeibas, Jan Andreasen og Martallens Iasy, Erling Clausen, vandt Nordisk
 Match

24.09

 Martallens Iasy er blevet Dansk Brugschampion og Svensk Jagtchampion >>>

24.09

 Martallens Iasy, Erling Clausen, 1. vinder m/Cacit på SFK´s vinderklasse

24.09

 Senjas Opus, Morten Bromerholm, f. Erling Clausen, 3. vinder på SFK´s vinderklasse

18.09

 Senjas M. Chester, Kent Larsen, 4. vinder m/HP på ESKs efterårsvinderklasse

18.09

 Martallens Iasy, Erling Clausen, 3. vinder m/HP på ESKs efterårsvinderklasse  

10.09

 Senjas Q. Winston, Erik Esmann, 2.pr. ÅK på FJDs prøve ved Barrit

02.09

 Senjas Q. Winston, Erik Esmann, 1.pr. UK på FJDs Fynske prøve

18.06

 Nice har fået hvalpe >>>

12.06

 Der kom desværre ingen hvalpe efter Iasy denne gang. Læs mere her >>>

16.05

 Resultater Kuld og andre opdateret >>>

15.05

 Senja´s Q. Winston, Erik Esmann, 3. pr. schweissprøve

11.05

 Kontakt opdateret >>>

11.05

 Baggrund opdateret >>>

09.05.

 Stamtavler andre opdateret >>>

09.05

 Stamtavler Kennel Senja opdateret >>>

09.05.

 Resultater 2011 og arkiv opdateret >>>

09.05.

 Hvalpe og parringer opdateret >>>

08.05.

 Hjemmesiden vil løbende blive opdateret

08.05. 2011

 Velkommen til Kennel Senjas "nye" hjemmeside


RETUR MENU